TECHNIK INFORMATYK ZE SPECJALNOŚCIĄ E-SPORTOWĄ

Technik Informatyk z innowacją e-sportową, symbol zawodu 351203

ZAPISZ SIĘ

  • Czas trwania nauki:  5 lat
  • Nauka obejmuje kształcenie ogólne - przygotowanie do egzaminu maturalnego, kształcenie zawodowe i przygotowanie do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.
  • Zajęcia praktyczne:  w zakładzie pracy, z którym szkoła ma podpisaną odpowiednią umowę. 

Uczniowie w ciągu całego cyklu kształcenia zdobywają kwalifikacje zawodowe:

INF.02. - Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych

  • Technik informatyk planuje konfiguracje, dobiera podzespoły i montuje z nich komputery. Nadzoruje organizacją pracy podczas montażu. Przygotowuje do pracy systemy komputerowe z oprogramowaniem systemowym i narzędziowym. Przygotowuje i konfiguruje urządzenia peryferyjne. Doradza klientowi w zakresie konfiguracji i modernizacji systemów komputerowych i urządzeń peryferyjnych.
  • Technik informatyk wykonuje projekt okablowania strukturalnego lokalnej sieci komputerowej. Dobiera urządzenia sieciowe, komputery, medium transmisyjne oraz oprogramowanie systemowe i narzędziowe do pracy w sieci lokalnej.

INF.03. - Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi  oraz bazami danych

  • Technik informatyk projektuje i wykonuje strony internetowe, sklepy internetowe i systemy zarządzania treścią. Buduje dynamiczne witryny wykorzystujące internetowe bazy danych i usługi zdalnych serwerów. Tworzy aplikacje, skrypty i aplety wykonywane po stronie klienta oraz serwera. Administruje aplikacjami i witrynami internetowymi. Projektuje i tworzy bazy danych. Doradza klientowi w oprawie graficznej i strukturze budowanej strony. Tworzy i obrabia grafikę, dźwięk i filmy na potrzeby stron internetowych.

Technik informatyk z innowacją e-sportowej to niezwykle atrakcyjny kierunek, pozwalający zdobyć kwalifikacje w zawodzie technik informatyk, jednocześnie skupiając się na rywalizacji w e-sporcie. W ramach zajęć e-sportowych uczniowie mogą brać udział w międzyszkolnych rozgrywkach w takich gier, jak CS:GO, LoL, Overwatch i inne.

Co roku uczniowie uczestniczą w Muzeum Śląskim na OKSE- czyli Kongresie Sportów Elektronicznych. Jest to event dla e-sportowego świata otwierający IEM w Katowicach. Oprócz ciekawych wykładów można spotkać się twarzą w twarz z zawodnikami, menagerami, specjalistami od HR w e-sporcie. Organizatorzy i zaproszeni goście zapraszają zgromadzoną młodzież, aby nieformalnie porozmawiali o ich przyszłym zatrudnieniu w świecie e-sportu.

Serdecznie zapraszamy!

ZAPISZ SIĘ