Ślubowanie 26 listopada 2010

29.11.2010

Ślubowanie pierwszej klasy to już tradycja w naszej szkole. Kolejny raz pierwszoklasiści przeżywali wielkie emocje związane z tą uroczystością.

O godz. 16:00 rozpoczęła się uroczystość ślubowania w obecności zgromadzonych gości. Uroczystość uświetnili swoją Wiceprezes Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach pani Halina Kasznia, Wizytator Wydziału Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach pani Barbara Adamczyk,  Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu młodszy inspektor pan Leszek Sarniak,  Rzecznik Prasowy KMP w Bytomiu asp. szt. pan Adam Jakubiak oraz Rodzice i członkowie rodzin naszych uczniów oraz nauczyciele.

Zebrani odśpiewali hymn państwowy oraz Rotę. Następnie uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie. Wszyscy uczniowie  klasy pierwszej otrzymali pamiątkowe świadectwa złożenia ślubowania. Ostatnim elementem części oficjalnej była defilada w wykonaniu uczniów naszego liceum przed zgromadzonymi gośćmi.

Po raz pierwszy w szkole, oprócz młodzieży  w zielonych mundurach pojawiły się uczennice noszącwe czarne mundury tzw. "ćwiczebne"występujące w Policji. Pięć dziewczy, po złożeniu roty ślubowania, odebrały listy gratulacyjne z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu mł. insp. Leszka Surniaka. Już w najbliższym czasie uczennice klasy mundurowej będą miały okazję do zapoznania się w wiadomościami o Policji i o tym, jak funkcjonuje Komenda Miejska Policji w Bytomiu. Pierwsze zajęcia dla młodzieży odbędą się jeszcze w grudniu.

Po części oficjalnej wszyscy udali się do budynku, gdzie czekała miła niespodzianka-pyszna, gorąca, wojskowa grochówka oraz pyszne ciasta, które stanowiły miły akcent na zakończenie tak emocjonującego dla wszystkich dnia.