Baza dydaktyczna

Oferujemy:

  • Nowocześnie wyposażoną pracownię komputerową, bibliotekę szkolną wraz z wieloma pomocami dydaktycznymi,
  • wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,
  • możliwość uzyskania stypendium, ze względu na dobre wyniki w nauce
  • wysoki poziom nauczania,
  • bezpłatny dostęp do sieci Internet,
  • przyjazną i miłą atmosferę,
  • rzetelną, szybką, fachową informację.

Uczniowie i słuchacze Zespołu Szkół w Bytomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach realizują zajęcia w specjalistycznych pracowniach i salach lekcyjnych dostosowanych do ich potrzeb. Poniżej prezentujemy bazę dydaktyczną szkoły:

Pracowania informatyczna do zajęć e-sport

Szkoła posiada bardzo nowoczesną pracowanię informatyczną do zajęć e-sport. Do dyspozycji uczniów jest 12 stanowisk komputerowych o wysokich parametrach, które zapewniają uruchamianie wysokiej jakości aplikacji i najnowszych gier komputerowych.

Pracownia informatyczna

Uczniom i słuchaczom oddano do dyspozycji najnowocześniejszą 12-stanowiskową pracownię.
W ramach zajęć lekcyjnych oraz zajęć dodatkowych uczniowie i słuchacze mogą korzystać z licencjonowanego oprogramowania i z sieci Internet.

Pracownia kosmetyczna

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego ze specjalnością kosmetyczną korzystają z pracowni kosmetycznej wyposażonej w 4 łóżka kosmetyczne oraz profesjonalne kosmetyki, które wykorzystkują na zajęciach.

Sala multimedialna

Przeznaczona jest do odtwarzania filmów DVD,CD, przygotowanych przez nauczycieli pomocy dydaktycznych i posiada dostęp do Internetu. Wyposażona jest w projektor, ekran multimedialny, sprzęt nagłaśniający oraz 75 miejsc siedzących. Mogą odbywać się tam prelekcje dla większych grup. Wykorzystywana jest również do przeprowadzania egzaminu maturalnego, akademii okolicznościowych,  spotkań z rodzicami i konferencji rady pedagogicznej.

Wynajmowana baza dydaktyczna:

Uczniowie naszej szkoły korzystają również z bazy dydaktycznej, która jest zlokalizowana w bliskiej odległości o budynku szkolnego.

  • Jednostka wojskowa - uczniowie Liceum Ogólnokształcącego "Mundurowego" korzystają z pomieszczeń udostępnionych przez 34 śląski dywizjon rakietowy Obrony Powietrzne.
  • Zajęcia wychowania fizycznego - lekcje w-f odbywają się na dwóch salach gimnastycznych oraz siłowni, które mieszczą się w pobliskiej szkole. Uczniowie mają również możliwość wyjścia na basen, kręgle, a w sezonie zimowym na lodowisko.