Otrzęsiny w bytomskiej „Mundurówce”

30.09.2010

29.09.2010r. odbyła się w naszej szkole impreza otrzęsinowa, czyli przyjęcie pierwszoklasistów do społeczności uczniowskiej. Występy, konkursy, testy i próby zostały przygotowane głównie przez młodzież klasy trzeciej oraz kilku przedstawicieli klasy drugiej. Paweł Zieliński, Dawid Kruk i Dawid Stępień znakomicie sprawdzili się w roli reporterów przygotowując „kocie wiadomości”. Występy artystyczne uczniów klasy trzeciej wzbudziły powszechny aplauz, gdyż jak zwykle wykazali się oni ogromnym poczuciem humoru, artystycznymi zdolnościami w zakresie tańca i pantonimy oraz umiejętnością nawiązania kontaktu z widzami. Do historii przejdą role dziewcząt odegrane przez Dominia Michalika, Radka Brzeżańskiego i Dawida Wagnera oraz występ naszych „Mach”, czyli Andrzeja Klocko, Kamila Skowrońskiego, Dominika Michalika i Piotra Kwietnia.

Wspaniały okazał się pomysł Oli Sufin polegający na konkursie tańca ”Waka-waka” dla wybranych pierwszaków. Sama Ola wykazała się tutaj talentem i urokiem, a wybrani uczniowie starali się jej dorównać, co stanowiło świetną zabawę.

Marta Trela i Adrian poniedziałek przygotowali szereg prób i testów pozwalających naszym „kociakom” na wykazanie się nie tylko sprawnościowo. Było to bardzo dobre przedsięwzięcie, gdyż pierwszoklasiści byli znacznie bardziej zaangażowani w zabawę niż w zeszłym roku.

Całą imprezę cechował dobry, zdrowy humor, który pozwalał na świetną zabawę zarówno uczestnikom jak i publiczności. Na końcu Dyrektor Szkoły mgr Małgorzata Cisowska wręczyła uczniom I klasy akty przyjęcia w poczet uczniów Liceum Ogólnokształcącego „MUNDUROWEGO” Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.