Marsz 20 km klasy 1

13.01.2011

Dnia 03.02. 2011 uczniowie pierwszej klasy brali udział w marszu kondycyjnym z elementami taktycznymi. Uczniowie zwiedzali także linie umocnień z czasów II Wojny Światowej.

 Miejscem zbiórki była Silesia City Center i to właśnie z tego miejsca rozpoczęliśmy marsz. Poza nami w zajęciach brała udział także młodzież ze szkoły w Katowicach.

Po zapoznaniu się z zasadami marszu wyruszyliśmy w drogę. Trasa mierzyła 20km i została podzielona na kilka etapów, każdą część trasy prowadziła jedna klasa. Obsługa mapy szła bardzo sprawnie, więc wyprawa szybko dotarła do pierwszego schronu, Pan mjr. Witold Zalewski udzielił wykładu na temat linii umocnień, której szlakiem mięliśmy podążać. Po 10 km pojawiły się pierwsze oznaki zmęczenia, jednak mundurówka nie poddaje się tak łatwo i zmęczenie stanowiło dla nas motywację.

Trasa była bardzo urozmaicona- prowadziła przez parki, pola, miasta, wsie, a nawet linie kolejowe. Uczniowie zwiedzali masę bunkrów, w tym także słynne Wzgórze 304,7. po 15km nadeszła długo wyczekiwana chwila, przerwa na gorącą herbatę i coś do jedzenia. Na ostatnim etapie królował Bytom. Uczniowie naszej szkoły otrzymali mapę, i to oni mieli doprowadzić stu osobową grupę do mety. Oczywiście wykonali to zadanie śpiewająco i bezbłędnie dotarli do wyznaczonego końca trasy.