5-cio lecie "mundurówki"

4.12.2010

3 grudnia 2010 r. w bytomskiej „mundurówce” świętowaliśmy jubileusz 5 lecia szkoły.  Jak zwykle przy takich okazjach chętnie wspomina się początki a następnie różne wydarzenia, które zapisały się w pamięci zarówno absolwentów, uczniów jak i grona pedagogicznego. Szkoła od pierwszego rocznika uczniów funkcjonowała jako szkoła wojskowa. Podwaliny do takich działań dało porozumienie podpisane przez Prezesa ZDZ pana Jacka Kwiatkowskiego Dowódcę 1 Śląskiej Brygady Rakietowej w Bytomiu w zakresie współpracy przy organizacji i działalności szkół mundurowych.

W ciągu 5 lat zmieniały się trochę koncepcje funkcjonowania szkoły jednak głównym celem było i jest kształtowanie przyszłego absolwenta, potencjalnego pracownika służb mundurowych. Elementy, które wpisały się w tradycję szkoły to:  ślubowanie pierwszaków, poligony wojskowe, strzelnice oraz udział w uroczystościach z okazji rocznic i świąt państwowych. Dziś szkoła zmierza w nowym kierunku rozszerzając swoją ofertę o kształcenie policyjne.

Specyfika naszej szkoły nie ogranicza się tylko do munduru i zajęć wojskowych.  Jesteśmy małą społecznością szkolną, zżytą i zaprzyjaźnioną co pozwala nam na swobodny rozwój osobowy, naukowy ale także na rozwijanie różnych talentów organizacyjnych, językowych, artystycznych. Niektórzy młodzi mają potrzebę manifestowania swojego istnienie bardziej niż inni i nie można ich tak łatwo poskromić. Ci właśnie ujawniają często talenty.  Tworzą oryginalne teksty, czy muzykę.

W miłej i sympatycznej atmosferze spotkali się przedstawiciele władz Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach Pani Barbara Adamczyk oraz Maria Kudela, zaproszeni goście: pierwszy Dyrektor Szkoły Pan Stanisław Korzus, nauczyciele byli i obecni, uczniowie obecni oraz absolwenci.